Dieta a zmarszczki

dieta-zmarszczki

Większości kobiet wydaje się, że za przedwczesne tworzenie się zmarszczek odpowiada głównie niewłaściwa pielęgnacja. I tak, i nie. Na pewno ma ona pewne znaczenie, choć w jej przypadku najważniejsze jest to, by po prostu używać kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, bo ze wszystkich czynników zewnętrznych to właśnie słońce może najszybciej doprowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry.

Pielęgnacja sama w sobie niewiele jednak zdziała. Nie bez powodu sposoby na zmarszczki często związane są też z… żywieniem. Jak się bowiem niedawno okazało, nawet częste jedzenie słodyczy może doprowadzić do szybszego pojawiania się zmarszczek i ich pogłębiania. Niestety naukowcy znaleźli wyraźny związek między wysokim spożyciem cukrów prostych a tempem starzenia się skóry. Ta korelacja wypada na niekorzyść wszystkich łasuchów.

Cukier rzeczywiście może postarzać, zwłaszcza jeśli zaczyna się z nim przesadzać. Na tej podstawie łatwo można dość do tego, jak zapobiec zmarszczkom. Wystarczy przestać jeść cukier! Albo przynajmniej go ograniczyć, bo całkowita rezygnacja z używania go w diecie jest praktycznie niemożliwa, gdyż cukier to nie tylko typowe słodycze, ale też i białe pieczywo, jasne makarony czy nawet… owoce! Nikt na szczęście nie każe kobietom rezygnować z jedzenia owoców. Pomimo tego, że rzeczywiście zawierają one sporą ilość cukrów prostych, a już zwłaszcza takie banany, mają też mnóstwo dobrych składników odżywczych, z uwagi na które warto je jeść regularnie.

Unikać trzeba natomiast tzw. „cukru dodanego”. On akurat totalnie nie jest nikomu potrzebny do szczęścia. Cukier potrafi jedynie zapychać. Daje tylko pozorną przyjemność, a najgorsze jest w nim to, że gdy zaczyna się go jeść, zwykle chce się go coraz więcej i więcej. Testując różne sposoby na zmarszczki, warto więc myśleć nie tylko o pielęgnacji, ale także i o stosowanym modelu żywienia. Zdrowa dieta zawsze zapewni skórze zdrowy i młody wygląd. A jedne z najlepszych porad na temat żywienia możesz uzyskać, wchodząc na https://www.lajf.pl.