Ile kosztuje makijaż ślubny?

Do własnego wesela na pewno warto by się było przygotować między innymi pod względem finansowym. Musisz po prostu wiedzieć, ile zapłacisz za jego poszczególne elementy, by w razie czego móc z czegoś zrezygnować albo zdecydować się na jakiś tańszy wariant.

A co z makijażem? Ile kosztuje makijaż ślubny, który będzie wykonany przez prawdziwą wizażystkę? To akurat zależy od paru czynników, choć można mniej więcej ustalić, ile taki makijaż kosztuje na ogół. Zapoznaj się zatem z jego ceną. Na podstawie tej informacji sama zadecydujesz, czy jesteś w stanie zapłacić za to, by to wizażystka zajęła się pomalowaniem twojej twarzy i w ten sposób zapewniła ci profesjonalny dobry wygląd.

Ceny makijażów ślubnych

Ceny makijażów okazjonalnych rozpoczynają się zazwyczaj od jakichś siedemdziesięciu złotych. Jest to taka minimalna stawka, jaką trzeba dać za to, by ktoś inny zajął się naszą twarzą. Nie myśl jednak, że gdy tylko zajrzysz do cenników usług różnych makijażystek, przeważnie przy usłudze nazwanej makijażem okazjonalnym spotkasz się z kwotą rzędu siedemdziesięciu czy osiemdziesięciu złotych, bo jest to jednak wyjątek potwierdzający regułę. Dużo częściej niestety takie makijaże są znacznie droższe.

Standardową dla nich ceną jest te sto dwadzieścia złotych, choć musisz liczyć się z tym, że wizażystka jeszcze bardziej podniesie ją w momencie, gdy dowie się, że nie chodzi ci o zupełnie zwyczajny makijaż okazjonalny (makijaż na galę, randkę czy wesele przyjaciółki), a o twój własny makijaż ślubny, w który trzeba włożyć znacznie więcej pracy. Cena usługi powinna być jednak jawna. Znajdź sobie zatem przynajmniej kilka wizażystek, których portfolia przypadną ci do gustu (znajdziesz je na ich stronach internetowych bądź w mediach społecznościowych), a potem od razu się z nimi skontaktuj i normalnie zapytaj, ile kosztuje makijaż ślubny.

Odpowiedzi powinni być krótkie, jasne i rzeczowe. Jeżeli natomiast makijażystka nie jest w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie, raczej nie powinnaś korzystać z jej usług. Takie wstępne problemy z komunikacją świadczą bowiem o tym, że później może być wam ciężko się dogadać.

Rezerwując sobie wizytę na profesjonalny makijaż ślubny, od razu możesz też pomyśleć o wykupieniu makijażu dla swojej mamy, świadkowej, przyjaciółki czy siostry. Usługi w pakietach zazwyczaj są tańsze. Bardzo możliwe, że jeśli w kilka osób skorzystacie z usług jednej wizażystki, otrzymacie od niej jakiś większy rabat.

Więcej artykułów dotyczących make-upów i kosmetykó znajdziesz w serwisie https://www.beautie.pl/.