Jak oczyszczać męską skórę?

Kosmetyki dla mężczyzn w większości przypadków przyjmują wielofunkcyjną formułę. Producenci dobrze wiedzą, czego oczekują od nich panowie. Wiedzą, że mężczyzna nie będzie tracić czasu na ciągłe zmienianie preparatów trzymanych w dłoni podczas kąpieli, dlatego najprawdopodobniej umyje się od stóp do głów tym, co akurat mu się nawinie. Czy to dobrze? Oczywiście nie. Nawet kosmetyki dla mężczyzn nie powinny być tak zupełnie uniwersalne i całkowicie wielofunkcyjne. Każdy produkt kosmetyczny musi mieć swoje określone przeznaczenie. Każdego kosmetyku należy używać zgodnie z jego opisem. Trzeba zwrócić na to szczególną uwagę podczas przeprowadzania pierwszego etapu każdej pielęgnacji, polegającego na oczyszczaniu skóry.

Jak więc oczyścić skórę typowo męską?

Na pewno nie należy używać do tego celu zwykłych klasycznych mydeł. Mężczyźni je lubią, bo są tanie (kosztują co najwyżej kilka złotych) i można je dostać w każdym kiosku i sklepie, ale choć mydło w teorii powinno służyć właśnie do mycia ciała, sprawdzi się ewentualnie do usunięcia brudu z dłoni, a i tutaj można znaleźć dla niego lepsze alternatywy. Jak widać w wielu recenzjach różnych produktów na portalu znamiona.pl, kosmetyk ten mocno wysusza skórę. Może też wywoływać różnego rodzaju podrażnienia. Dobry kosmetyk myjący będzie oczywiście zawierać pewne ilości substancji powierzchniowo czynnych, odpowiedzialnych za dokładne umycie skóry, ale teraz producenci mają możliwość skorzystania z takich substancji, które nie szkodzą aż tak bardzo skórze.

Pielęgnacja ma być też przyjemnością i frajdą! Z tego względu teraz nawet kosmetyki dla mężczyzn wzbogacane są przeróżnymi ciekawymi substancjami zapachowymi. Na szczęście nie zawsze są to sztuczne aromaty. Takie substancje można też wytworzyć z naturalnych składników, chociażby z ziół, które pachną przecież fantastycznie. Dzięki temu żele pod prysznic i płyny do kąpieli zaczynają pachnieć roślinnością, owocami albo kwiatami, a to sprawia, że każdy zawsze z przyjemnością ich używa.