Jak pielęgnować skórę trądzikową?

Cera trądzikowa zawsze będzie cerą wymagającą. Pielęgnuje się ją znacznie trudniej niżeli skórę normalną czy nawet tą suchą bądź wrażliwą. Każdy kosmetyk może pogłębić trądzik i doprowadzić do wystąpienia na skórze nowych niekorzystnych zmian czy nawet rozwinięcia się poważniejszego stanu zapalnego. Niestety – producenci kosmetyków wcale nie ułatwiają leczenia trądziku. Nierzadko polecają bowiem klientom te produkty, które nie są w stanie skutecznie i odpowiednio zadziałać.

Czy warto aż tak mocno oczyszczać skórę?

Błędem jest bowiem nadmierne oczyszczanie skóry, przeprowadzane zwykle przy użyciu silnie działających mydeł, chemicznych żelów czy peelingów gruboziarnistych. A takie kosmetyki zwykle są właśnie dedykowane skórze trądzikowej. Ich producenci twierdzą, że znakomicie radzą sobie one z likwidowaniem zaskórników, pryszczy i grudek. A to nieprawda. Nie należy więc dać się zwieść tym chwytom marketingowym występującym pod postacią zachęcających do zakupu produktów napisów. Nawet na branżowym blogu https://twarz.pl czytamy, że zbyt mocno oczyszczające skórę produkty nie są dla niej niczym dobrym. Leczenie trądziku powinno być nastawione na pielęgnację naturalną.

Kosmetyki do skóry trądzikowatej

Klasycznych drogeryjnych kosmetyków najlepiej więc unikać. Na szczęście ostatnio na rynku pojawiło się dla nich wiele ciekawych i znacznie lepszych alternatyw. Kosmetyki drogeryjne nie zawsze są więc złymi produktami. Obok tych wypełnianych konserwantami i różnymi sztucznymi substancjami, które tylko wysuszają skórę, da się znaleźć środki o składach bezpiecznych, naturalnych i sprawdzonych. Co prawda nie działają one aż tak intensywnie, ale dzięki temu na pewno nigdy nie pogłębią problemów z trądzikiem. Taka pielęgnacja musi trochę potrwać, jednakże koniec końców zwykle przynosi dobre efekty.

Środków kosmetycznych wspomagających leczenie trądziku warto też szukać po prostu w aptekach. Apteki oferują kosmetyki sprawdzone i testowane dermatologicznie. Oczywiście są one droższe od kosmetyków drogeryjnych, ale ten, kto próbuje zwalczyć trądzik, na pewno bez oporów w nie zainwestuje.