Kosmetyki z olejem z wiesiołka

olej

Wszystkie chcemy czuć się piękne. A czujemy się tak tylko wtedy, gdy rzeczywiście dobrze wyglądamy i pod względem prezencji nie mamy sobie nic do zarzucenia. Akurat w przypadku urody łatwo jednak o naprawę pewnych niedociągnięć. Kompleksy potrafią nawet stać się atutami, o ile dobrze się nimi zajmiemy i zlikwidujemy ich źródła. W wielu takich sytuacjach pomoże nam… olej z wiesiołka!

To naprawdę rewelacyjny naturalny składnik, który nie bez powodu znalazł dla siebie stałe miejsce w domowej pielęgnacji ciała i włosów. Producenci też go lubią. Nawet najsłynniejsze firmy kosmetyczne potrafią wprowadzać go do różnego rodzaju produktów, uzyskując tym sposobem ich lepsze właściwości i wpływając na działanie tych preparatów. Olej z wiesiołka może być też stosowany samodzielnie. Uzupełniając nim różnego rodzaju gotowe kremy wzbogaca się ich skład i doprowadza się do tego, że działają one jeszcze lepiej. A kiedy rzeczywiście warto by było sięgnąć po tę substancję? W jakim konkretnie celu można jej używać i to z pełną satysfakcją?

Teoretycznie olej z wiesiołka powinien okazać się pomocny przy wielu różnych problemach skórnych. Wszechstronne działanie zawdzięcza zawartości różnorodnych składników odżywczych, wśród których największe znaczenie mają oczywiście nienasycone kwasy tłuszczowe (przede wszystkim kwas linolowy) oraz witamina E (nazywana witaminą młodości lub ogólnie witaminą urody). Olejem tym leczy się przede wszystkim zmiany trądzikowe. Pomaga on w oczyszczaniu skóry, ale też ją uelastycznia oraz dba o jej ogólną jędrność.

Ponadto wspiera prawidłowy poziom nawilżenia naskórka i działa na niego regenerująco oraz delikatnie odżywczo, przy okazji nie pogłębiając problemów z trądzikiem. Kosmetyki naturalne z olejem z wiesiołka mogą być też używane z powodzeniem na włosach. Przy takim zastosowaniu będą radzić sobie z rozdwojonymi końcówkami. Olej warto też nakładać bezpośrednio na włosy, wykonując regularnie tzw. olejowanie.

Zawsze możesz też sprawdzić naszą drugą stronę, gdzie znajdziesz artykuły lifestylowe. Wstąp na Halo Tychy i sprawdź je wszystkie!