Wybór odpowiedniego tonu korektora do twarzy

Która z nas nie umarła z zazdrości widząc w magazynach czy telewizji celebrytki i modelki o tak świeżej i nieskazitelnej twarzy? Ile razy zadawałyśmy sobie pytanie, jak one mogą mieć taką cerę? Niejednokrotnie może to być zasługa prostego programu komputerowego, który działa cuda. Ale wiele przypadkach korektor jest magią tego efektu. Dzięki temu uzyskujemy wyjątkowo naturalną skórę, bez użycia makijażu.

Ale jak zawsze na początku będzie nas trochę kosztowało opanowanie korektora. Jeśli chcemy dobrze wybrać korektor, musimy wziąć pod uwagę następujące punkty:

1. Jeśli chcemy ukryć ciemne lub niebieskawe obwódki pod oczami, korektor powinien mieć żółty odcień i być o jeden lub dwa odcienie niższy niż kolor naszej skóry.

2. Jeśli masz skórę pełną wyprysków, nie będzie to problemem, bo jeśli chcesz je ukryć, wystarczy, że dopasujesz je do odcienia swojej cery. W tym celu należy użyć korektora w odcieniu, który nie jest różowy, ponieważ jeśli użyjesz różowawego tonu, to tylko jeszcze bardziej podkreślisz zaczerwienienia na swojej twarzy. Powinnaś używać korektora o odcieniu zbliżonym do koloru twojej skóry. Aby sprawdzić, czy używasz korektora, który pasuje do koloru twojej twarzy, możesz przetestować jego kolor na wewnętrznej stronie przedramienia. Jeśli uzyskamy odcień ujednolicający, mamy idealny korektor.

3. Jeśli chcesz ukryć worki pod oczami, korektor nakłada się na cienie, a nie na okolice oczu. Ponieważ jeśli to zrobimy, zamiast zniwelować problem, jeszcze bardziej uwypuklimy problem, który chcemy rozwiązać.

4. Jeśli po nałożeniu korektora pojawią się nam zmarszczki wokół oczu lub zobaczymy suchą lub popękaną skórę, nie należy wpadać w panikę, ponieważ po prostu przed użyciem korektora wystarczy nałożyć w te okolice odrobinę kremu nawilżającego. Musimy być jednak pewni, że nie użyliśmy go zbyt dużo, aby uzyskać efekt miękkiej, stonowanej skóry, a nie odwrotnie – tłustej i błyszczącej.

5. Powinniśmy zawsze kupować korektor o jeden ton niższy od koloru naszej skóry, a przed użyciem korektora nałożyć odrobinę kremu nawilżającego.

Zdradzę ci sztuczkę, która może cię uratować w każdej chwili. Jeśli jesteś na ulicy lub po prostu skończył ci się korektor i w pobliżu nie ma żadnego sklepu, aby kupić nowy. Przydatnym trikiem jest użycie pędzla nasączonego zwykłym podkładem, którego używamy, aby zakryć wszelkie przebarwienia skóry lub cienie po imprezie, która odbyła się poprzedniego wieczoru.

Najczęściej używane do tego triku są bardziej żywe i jasne odcienie, takie jak kremowy beż, opalizująca perła, jasny liliowy lub transparentny burgund.

I oczywiście, stosowanie korektora jest również szkodliwe, jeśli zbytnio go nadużywasz. Nigdy nie powinnyśmy przesadzać z korektorami, makijażem itd… Ponieważ naturalność i świeżość jest tym, co promieniuje pięknem.