Główne różnice między kremami na dzień i na noc?

Oprócz pory stosowania obu produktów, inne różnice między kremami na dzień i na noc są następujące.

Konsystencia

Do podstawowego składu kremów na dzień niewątpliwie należy SPF. Fotostarzenie odpowiada za 90% widocznych zmian w skórze właściwej i jest bezpośrednim wynikiem uszkodzeń słonecznych gromadzonych przez całe życie.

Takim konsekwencjom starają się zapobiec formuły dzienne. W tym celu wykonuje się je z kwasem hialuronowym, mocznikiem, kolagenem lub witaminą E. Głównymi składnikami kremów na noc są składniki aktywne, takie jak witamina C i retinol.

Dermatologiczne stosowanie witaminy C wpływa na produkcję metaloproteinaz po wielokrotnej ekspozycji na promieniowanie UV (poznaj także inne zastosowania witaminy C w medycynie w https://prowitaminy.pl) . Ten mikroelement przyczynia się do poprawy stanu skóry, zapobiegając wczesnemu pojawieniu się oznak starzenia, zaburzeń pigmentacji i utraty napięcia. Jeśli chodzi o retinol, jest to składnik przeciwstarzeniowy, który oferuje następujące korzyści:

  • Minimalizuje przebarwienia.
  • Sprzyja elastyczności.
  • Redukuje zmarszczki.
  • Zmniejsza ilość ognisk trądzikowych.

Inne cele

W nocy skóra korzysta z odpoczynku, aby się zregenerować. W ciągu dnia to, czego potrzebuje, to ochrona przeciwsłoneczna. Oznacza to, że podczas snu cele to odżywianie i naprawa. Przez cały dzień zadaniem kremów jest tworzenie bariery, aby woda nie wyparowała ze skóry, a tym samym neutralizowanie agresji środowiska.

Tekstura

Kremy na noc są cięższe, natomiast kremy na dzień mają mniej składników i nie są tak gęste. Nie oznacza to, że jeden jest mocniejszy od drugiego, a raczej, że tekstury wynikają z koncentracji składników.

Absorpcja

W ciągu dnia kremy są szybciej wchłaniane przez skórę, ponieważ są to substancje lekkie. Z kolei wieczorem grubość spowalnia ten proces. Niezależnie od czasu potrzebnego na wniknięcie kremów w skórę, oba rodzaje kremów przynoszą korzyści skórze właściwej, gdy są stosowane w odpowiednim czasie.

Co się stanie ze skórą, jeśli odwrócimy stosowanie kremów na dzień i na noc?

Przestawienie czasu stosowania kremów ma swoje konsekwencje. W takiej sytuacji skóra nie otrzyma odpowiedniej pielęgnacji w poszczególnych okresach i trudno jej będzie walczyć z oznakami starzenia. Pamiętaj, że te produkty mają specjalny skład i jeśli odwrócisz kolejność, nie będą skuteczne.