Akcesoria i narzędzia do pielęgnacji oraz stylizacji włosów

Wybraliśmy kilka akcesoriów, które są przydatne podczas codziennej pielęgnacji i stylizacji wymarzonej fryzury – jak nożyczki, maszynki, prostownice czy szczotki do włosów. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, dobierz odpowiednie narzędzia i produkty kosmetyczne, które ułatwią pracę.

Nie tylko doświadczenie

Dla uzyskania pożądanego efektu niezbędna jest nie tylko fachowa wiedza i doświadczenie, ale także dobrej jakości narzędzia i akcesoria – jak odpowiednio dopasowana szczotka do włosów – oraz kosmetyki. Wybór jest ogromny, dlatego warto jak najlepiej orientować się w temacie, by wiedzieć, co kupić, by uzyskiwać jak najlepsze efekty. Tym razem podpowiadamy, jakie narzędzia będą praktyczne i pomocne.

Narzędzia i akcesoria do włosów

Szczotki do włosów. To jeden z elementów należących do najbardziej podstawowych podczas układania fryzury. Szczotka musi być jednak dobrze dopasowana – poszczególne modele mogą służyć do rozczesywania lub modelowania. Ważne, z jakiego włosia jest ona wykonana.

Z kolei szczotki do modelowania powinny być jak najlepszej jakości, na przykład ceramiczne, z jonizacją i turmalinem. Sprawdzą się m.in. szczotki do włosów wykonane przy wykorzystaniu najnowszych technologii Nano Thermic™ z ochroną bakteryjną. Technologia ceramiczna gwarantuje szybkie nagrzewanie. Technologia turmalinowo-jonowa nadaje włosom blasku i dba o nadanie im gładkości, ale ich nie osłabia.

Grzebienie. Osobną grupę stanowią grzebienie – nie zawsze szczotka do włosów sprawdzi się najlepiej do rozczesywania. W salonach fryzjerskich zestawy grzebieni są niezbędne, ale są też używane powszechnie na co dzień – większość pań nosi grzebień w torebce. Dobry grzebień do włosów warto mieć też w podróży, by szybko poprawić fryzurę.

Nożyczki fryzjerskie. Nożyczki i degażówki to podstawowe narzędzia stylisty – muszą być solidne, precyzyjne i dobrej jakości. Do wyboru są różne modele o odmiennych parametrach. Dobór właściwych nożyczek może mieć wpływ na uzyskany efekt – profesjonalne nożyczki fryzjerskie pozwolą przygotować idealną fryzurę.

Falownice i karbownice. Panie uwielbiają efekty, jakie można uzyskać dzięki falownicom. Sprzęt ten znacznie ułatwia przygotowanie efektownej fryzury – na co dzień lub na specjalną okazję. Przede wszystkim służą do podnoszenia objętości włosów oraz nadania im efektu falowania, co zdecydowanie odmienia fryzurę. Warto inwestować w modele m.in. z regulacją temperatury i opcją szybkiego nagrzewania, a także z termoizolacyjnym wykończeniem obudowy.