Jak wybrać najlepszy podkład do twarzy?

Jak wybrać najlepszy podkład do twarzy? Pytanie, które zadaje sobie każdy, kto kiedykolwiek kupował makijaż. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć co robić, gdy pojawia się to pytanie. Dziś podpowiemy ci jak wybrać najlepszy podkład do twarzy.

Najlepszy podkład dla twojego typu skóry i wieku

Aby wybrać najlepszy podkład w zależności od rodzaju skóry i wieku, musisz mieć jasność zarówno co do koloru skóry, jak i wieku. Niezdawanie sobie sprawy z tych dwóch kryteriów może prowadzić do powstania niewłaściwej lub nieestetycznej bazy. Wyobraź sobie, że masz twarz w jednym odcieniu, a szyję w innym. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni podkład do rodzaju skóry i wieku.

Baza nie jest taka sama dla kogoś kto ma 20 lat, jak dla kogoś kto ma 60 lat. Potrzeby skóry są różne, dlatego dobrze jest wiedzieć, co odpowiada naszej skórze w każdym przedziale wiekowym.

W wieku 20 lat – w tym wieku najlepiej jest ukryć wszelkie niedoskonałości i zaczerwienienia skóry. Do tego celu najlepszym sprzymierzeńcem jest pędzel i pionowa linia. Od najbardziej potrzebującego obszaru, korygujemy niedoskonałości poprzez stopniowe rozmycie na zewnątrz. Nie powinniśmy się bać pozostawiać części twarzy odkrytej.

W wieku 30 lat – trzydziestka to czas na sztuczkę z podwójnym podkładem. Zawsze jeden jaśniejszy i jeden ciemniejszy. W tym przypadku pierwszy to ten, który dopasowuje się do odcienia skóry, drugi to ten, który go przyciemnia. Ciemniejszym wykonamy konturowanie w najchłodniejszej porze roku. Gdy nadejdą upały, bazą będzie ten ciemny, a ten o naszym odcieniu będzie tym, który nada twarzy naturalny akcent.

W wieku 40 lat – kiedy skończymy 40 lat, musimy pozbyć się efektu podkładu z tuszem do rzęs, ponieważ ma on tendencję do dodawania lat na twarzy. Należy postawić na makijaż satynowy, nakładając podkład od środka twarzy aż po same końce. W tym celu używamy pędzla o lekkich ruchach, które prawie nas nie dotykają.

W wieku 50 lat – kiedy osiągniemy 50 lat, powinnyśmy szukać podkładu, który nie tylko robi makijaż, ale również nawilża. Satynowy makijaż, ale z ochroną. Najbardziej wskazany jest podkład anti-age o umiarkowanym kryciu. Oczywiście przed nałożeniem makijażu zaleca się nawilżenie twarzy.

W wieku 60 lat – w tym wieku zalecany jest podkład o jeden ton niższy od koloru skóry. W ten sposób nadamy twarzy światło i złagodzimy rysy. Celem jest nadanie świeżości skórze.

Jak dobrać odcień podkładu?

Na koniec wyjaśnimy ci jak dobrać odcień bazy pod makijaż. Nie jest to tak łatwe, jak się wydaje. Musisz wziąć pod uwagę, oprócz typu skóry, kolor i podtekst. W ten sposób powinnaś dobrać odcień bazy pod makijaż.

Testowanie podkładów – jeśli chcesz prawidłowo dobrać podkład, musisz wiedzieć jak go przetestować. Normalną rzeczą jest robienie tego na nadgarstku i normalną rzeczą w tym przypadku jest robienie tego źle, ponieważ twoje ramiona i twoja twarz mają różne odcienie. Najlepiej przetestować podkłady na szczęce, uchu lub szyi. Szyja, w rzeczywistości, ma najbardziej neutralną pigmentację na ciele.

Podkład – kiedy już wybierzesz podkład, który najbardziej pasuje do koloru twojej twarzy, powinnaś wybrać inny podkład o podobnym do twojej skóry odcieniu. Do wyboru są kolory: żółty, oliwkowy, różowy lub neutralny. Przy jego wyborze należy również zdecydować, czy będzie to tonacja ciepła, chłodna czy neutralna.