Makijaż podczas uprawiania sportu. Zdrowy czy nie?

Wiele kobiet uważa, że uprawianie sportu w makijażu nie szkodzi ich skórze, a wręcz przeciwnie – czują się pewniejsze siebie i atrakcyjniejsze. Zawsze opowiadam się za poczuciem własnej wartości i pewnością siebie, ale myślę, że ważne jest również, aby dostrzec, jakie szkody tego typu działania mogą wyrządzić naszej skórze.

Kiedy uprawiamy sport, pocimy się, pory naszej skóry otwierają się i intensywniej wchłaniają wodę. Jeśli w tym czasie nosimy makijaż, skóra wchłania wszystkie chemikalia zawarte w kosmetykach, co nie jest zbyt zdrowe jak można sobie wyobrazić, a pocenie się skóry jest utrudnione.

To prawda, że potem można używać środków złuszczających do skóry, że możemy wykonać wspaniały rytuał piękności, aby spróbować pozostawić naszą skórę promienną, ale wszystko co zostało wchłonięte, nie pozostało po prostu na powierzchni skóry, aby móc to usunąć za pomocą mleczka do demakijażu lub środka złuszczającego. Z tego punktu widzenia zalecamy, aby podczas ćwiczeń szukać sposobu na to, by czuć się komfortowo, ale zawsze pamiętać, że cokolwiek nałożysz na skórę, zostanie to wchłonięte.

Z drugiej strony ważne jest również, aby wziąć pod uwagę potrzebę wykonywania ćwiczeń w prawidłowy sposób, tym bardziej, że zbliżają się dobre temperatury i wielu zaczyna intensywnie ćwiczyć.

Podsumowując, ćwiczenia są niezbędne, aby utrzymać nas w aktywności, wyeliminować napięcia i cieszyć się ciałem, które chcielibyśmy mieć, ale zawsze z zachowaniem ostrożności, nie tylko w odniesieniu do sposobu wykonywania ćwiczeń, ale także efektów makijażu na skórze.