Wiosenna pielęgnacja i regeneracja skóry

Zmieniające się pory roku są trudnym czasem dla naszej skóry. Przesuszona i wymęczona po zimie cera potrzebuje specjalnego traktowania. Właściwa pielęgnacja przygotuję ją na ciepłe miesiące i pomoże odzyskać blask.

Zmiana diety

Odpowiednie odżywianie to połowa sukcesu w staraniach o gładką i zdrową cerę. Zmęczona ciepłym suchym powietrzem cera potrzebuje dużej ilości witamin. Wiosna to czas, w którym zmienia się nasz jadłospis. Łatwiejszy dostęp do świeżych owoców i warzyw ułatwia zdrowe żywienie. Kondycja włosów, skóry i paznokci uzależniona jest też od prawidłowego nawodnienia organizmu. Właściwy poziom nawilżenia nie będzie możliwy bez odpowiedniej ilości wypijanych w ciągu dnia płynów. Owocowa i ziołowa herbata, świeżo wyciskane soki i woda  również pomogą nawodnić organizm i usprawnią przemianę materii.

Regeneracja i pielęgnacja

Po zimie skóra potrzebuje intensywnej pielęgnacji i zabiegów, które pomogą odzyskać jej gładkość i sprężystość. Stosowane regularnie pomogą pozbyć się śladów odciśniętych przez niekorzystną zimową aurę.

Oczyszczenie

Usunięcie martwego naskórka jest niezbędne i stanowi pierwszy krok do przywrócenia cerze właściwego kolorytu i wyglądu. Delikatny enzymatyczny lub drobno ziarnisty peeling usunie wszystkie zanieczyszczenia i przygotuje ją na przyjęcie substancji odżywiających.

Rewitalizacja skóry

Odżywienie skóry preparatami o dużej zawartości witamin i minerałów pomoże odzyskać jej ładny koloryt i blask. Substancje należy nakładać tuż po oczyszczeniu twarzy. Tutaj sprawdzą się wszelkiego rodzaju maseczki, ampułki i serum bogate w witaminę C, kwas hialuronowy i antyoksydanty.  Informacje o tym jak dbać o skórę znajdziesz również na stronie Pieprzyki.pl

Natłuszczenie i nawilżenie

Nawilżenie to następny krok w walce o ładny wygląd. Krem dobieramy do rodzaju i kondycji skóry. Nawodnienie i odpowiedni poziom tłuszczu na skórze zapewniają też olejki do twarzy i maseczki w płachcie.  Tego typu pielęgnacja przeprowadzana regularnie przywróci cerze sprężystość i dobrą kondycję.

Ochrona przed słońcem

Pielęgnacja powinniśmy dostosować  do pory roku. W miesiącach zimowych skupiamy się głównie na ochronie skóry przed wiatrem i mrozem. Wiosną i latem niezbędna będzie odpowiednia ochrona przed promieniami słonecznymi. Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej to warunek konieczny. Słońce, pomimo że jest niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania może być przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry. Krem z filtrem UV powinien być stosowany zawsze przed wyjściem na zewnątrz. Posiadaczki jasnej trudno opalającej się cery powinny zwrócić szczególną uwagę na ochronę przeciwsłoneczną i wysoki faktor ochronny w kremie. W ich przypadku brak ochrony może skończyć się poparzeniem, przebarwieniami, a nawet chorobą nowotworową skóry.

Właściwa pielęgnacja skóry nie jest skomplikowana i nie zabiera dużo czasu. Wystarczy dobrać odpowiednie produkty i stosować je regularnie. W połączeniu z dietą i zdrowym stylem życia pomogą zachować ładny wygląd przez długi czas.