Jak pomalować paznokcie lakierem hybrydowym?

Jeśli do tej pory używałaś klasycznych lakierów do paznokci, a teraz chcesz spróbować przygody z popularną hybrydą, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Podpowiadamy, jakie akcesoria będą niezbędne i na co uważać. Sprawdź, jak poprawnie malować paznokcie lakierem hybrydowym.

Manicure hybrydowy to najpopularniejszy sposób malowania i stylizacji paznokci. Wyjaśniamy, jak krok po kroku wykonać stylizację lakierem hybrydowym.

Skompletuj lakiery hybrydowe i inne produkty

By wykonać udaną stylizację manicure, przede wszystkim przygotuj miejsce prazy oraz skompletuj odpowiedni zestaw. Kluczowe są lakiery hybrydowe odpowiedniej jakości, cierpliwość oraz umiejętności.

Sukces wynika z wprawy, dlatego najpierw musisz poćwiczyć, delikatności, staranności i precyzji. Po kilku próbach możesz już osiągnąć perfekcję. Niezbędne będą lakiery hybrydowe oraz różne akcesoria – patyczki drewniane do usunięcia skórek, pilniki, lampa UV/LED, baza, top, cleaner, waciki bezpyłowe, wydajna frezarka.

Jak pomalować paznokcie? Hybryda krok po kroku

Lakiery hybrydowe mają przyjemną konsystencję i nie sprawiają trudności w aplikowaniu. Płytka musi jednak zostać odpowiednio przygotowana – należy ją odtłuścić, odsunąć skórki, użyć kopytka.

Teraz czas, by przypiłować paznokieć do wybranej długości i nadać mu konkretny kształt – m.in. migdałków. Sięgnij po pilnik o niskiej gradacji np. 100/180. Płytkę trzeba delikatnie zmatowić bloczkiem polerskim i za pomocą wacika przemyć cleanerem. Pył usuń szczoteczką.

Nałóż cienką warstwę bazy na całą płytkę paznokcia, zabezpiecz wolny brzeg paznokcia. Utwardź go w lampie UV lub LED. Teraz pora zaaplikować pierwszą warstwę lakieru hybrydowego, też chroniąc wolny brzeg paznokcia. Stylizację utwardź w lampie, nałóż drugą warstwę i ponownie utwardź.

By zabezpieczyć manicure i nadać całości dodatkowego połysku, nałóż na paznokcie cienką warstwę topu. Utwardź go w lampie UV lub LED. Na koniec warto jeszcze nałożyć na dłonie, paznokcie i skórki nawilżającą oliwkę.

Poprawnie wykonany manicure hybrydowy nie niszczy paznokci. Mogą jednak stać się cieńsze, jeśli sięgniesz po lakiery i produkty słabej jakości lub pominiesz któryś z etapów. Dodatkowo niewłaściwe zdjęcie hybrydy może uszkodzić płytkę. Nie można spiłować lakieru hybrydowego pilnikiem lub innym narzędziem, bez zmiękczenia i rozpuszczenia warstwy hybrydowej. Część stylistek sięga po płyny z acetonem, inne z kolei pracują wielozadaniową i wydajną frezarką. By nie doszło do uszkodzenie płytki, trzeba mieć jednak wprawę w pracy z tym narzędziem, dlatego na początku lepiej stosować tradycyjną metodę.