Makijaż na upalne dni

Niektóre kobiety są wprost uzależnione od malowania swojej twarzy. Jeżeli przyzwyczaiłaś się już do widoku swojej skóry w pełnym makijażu, z idealnym konturowaniem i wyraźnie podkreślonymi oczami oraz powiększonymi szminką ustami, najprawdopodobniej nie chcesz rezygnować z tego efektu nawet podczas letnich upalnych dni.

A jaki makijaż na upały rzeczywiście sprawdzi się najlepiej?

Pewnie będziesz rozczarowana, ale niestety ten lekki. Im mniej kosmetyków nałożysz na twarz, tym lepiej dla twojej skóry i ciebie samej. Od takiej „makijażowej full opcji” można się odzwyczaić. Udowodnij więc samej sobie, że wyglądasz pięknie nawet wtedy, gdy nie masz na sobie nawet krzty makijażu.

Polub się z naturalnością. W tym momencie zachęcają do niej znane osoby na portalach społecznościowych, ale też i sami wizażyści, którzy dbają o to, by ich makijaże wyglądały tak, jak gdyby wcale ich nie było. Wykorzystaj czas letni do skupienia się na pielęgnacji. Jeżeli zadbasz porządnie o swoją skórę i doprowadzisz ją do dobrego stanu, wszystkie te podkłady i korektory przestaną ci być już potrzebne, bo nie będziesz miała czego zasłaniać przed światem. Oczywiście na wieczorną randkę czy wyjście z przyjaciółkami do pubu jak najbardziej możesz się pomalować, ale jeśli w ciągu dnia masz zamiar jedynie wyjść na spacer do parku, nie zatykaj skóry żadnymi kolorowymi mazidłami. Pozwól cerze oddychać i w ten sposób o nią zadbaj. Mieszanina potu, kurzu i mocnych kosmetyków jest właśnie tym, co przeważnie doprowadza latem do nasilenia się trądziku i pogorszenia wyglądu skóry.

Więcej artykułów o makijażu i urodzie, znajdziesz w serwisie piekniejsza.pl.

A jeśli już ewidentnie musisz wykonać sobie jakiś makijaż na upały, stwórz go z pomocą odpowiednich kosmetyków. Ciężkie fluidy zastąp kremem BB, który możesz tylko lekko przypudrować. Zastosuj sypkie cienie, a kreskę namaluj zastygającym eyelinerem. Aby taki makijaż lepiej trzymał się na twarzy, na sam koniec możesz spryskać go specjalnym utrwalaczem w sprayu, który jest w stanie zapewnić mu wielogodzinną trwałość.