Podkład rozświetlający – co to takiego?

Najprawdopodobniej – jak większość kobiet – nie wyobrażasz sobie wykonania makijażu bez użycia chociażby niewielkiej ilości podkładu.

Czym jest podkład rozświetlający?

Mało która cera wygląda idealnie w swoim naturalnym stanie. Zapewne sama więc dostrzegasz na swojej twarzy przeróżne niedoskonałości, które wolisz ukrywać przed światem, w tym celu używając właśnie różnego rodzaju podkładów. Jeżeli jednak do tej pory katowałaś swoją twarz ciężkimi fluidami, które wyraźnie ją wysuszały, a czasem nawet podkreślały jeszcze bardziej jej defekty, tym razem wypróbuj dowolny podkład rozświetlający. Kosmetyk ten ostatnio wprost zawładnął rynkiem kosmetycznym. Skąd wziął się zatem jego fenomen? Dlaczego podkłady rozświetlające powoli zastępują te matujące, które niegdyś były używane dosłownie przez wszystkie panie?

Podkład rozświetlający jest więc takim przeciwieństwem podkładu matującego. Nie zagwarantuje on twojej skórze idealnego zmatowienia na cały dzień, ale nie takie jest jego zadanie. On ma zadziałać inaczej. A to działanie najprawdopodobniej szybko przypadnie ci do gustu, jeżeli tylko masz cerę suchą, która w ciężkich podkładach nigdy nie wygląda dobrze. Z tego względu mocniejsze podkłady matujące zwykle poleca się głównie posiadaczkom cery tłustej lub mieszanej. Te rozświetlające – posiadaczkom cery suchej.

Jeżeli więc twoja cera jest wyraźnie sucha lub nawet miejscami podrażniona, podkład rozświetlający fantastycznie o nią zadba i wydobędzie z niej prawdziwe piękno. Zagwarantuje ci dodatkową porcję nawilżenia. Oczywiście nigdy nie zastąpi kremu, dlatego przed aplikacją podkładu zawsze powinnaś użyć jakiegoś nawilżacza na twarzy, ale zadba o to, aby skóra w ciągu dnia później się nie wysuszyła. Podkłady rozświetlające zapewniają też skórze zdrowy i efektowny blask. Dzięki niemu twoja cera zawsze wyda się zdrowsza.

Więcej wpisów o zdrowiu i urodzie, przeczytasz w serwisie piekniejsza.pl.

Uważaj jednak na to, aby przypadkiem nie kupić podkładu, który będzie tylko udawać podkład rozświetlający, a w rzeczywistości okaże się kiepskim jakościowo bublem. Dobry podkład w żadnym wypadku nie powinien zawierać w sobie żadnych drobinek. One mogą wyglądać dobrze wyłącznie na powiekach, nigdy nie na twarzy.