Jak zrobić naturalną bazę pod makijaż?

Czy lubisz robić makijaż? Jeśli lubisz wyglądać ładnie, ale myślisz dwa razy przy zakupie kosmetyków, bo wiesz, że są one bardzo zanieczyszczające i szkodliwe, ten post będzie przydatny, ponieważ uczymy jak zrobić domowej roboty bazę pod makijaż.

Im bardziej naturalne, tym lepiej. Dotyczy to zarówno żywności, kosmetyków, jak i ogólnie naszego stylu życia. Wiemy, że naturalne jest zdrowsze od tego, które zawiera substancje chemiczne zaburzające nasz organizm, z nieznanymi jeszcze skutkami dla naszego zdrowia i dla ekosystemu.

Jak zrobić naturalną bazę pod makijaż?

Makijaż może być również wykonany w sposób naturalny, a nawet możesz go wykonać sama w domu. Tym razem nauczymy cię, jak zrobić sobie naturalną bazę pod makijaż, tak abyś miała pod ręką zdrowy kosmetyk, szanujący środowisko, a dodatkowo dostosowany do potrzeb twojej skóry. Ponadto, w zależności od marki, domowej roboty naturalna baza pozwoli ci zaoszczędzić kilka dobrych złotych, ponieważ istnieją naprawdę drogie markowe produkty.

Zanim zabierzemy się do pracy, zobaczmy jakich składników potrzebujemy do wykonania tej domowej roboty naturalnej bazy pod makijaż. Po pierwsze, nie martw się, ponieważ składniki, których będziemy używać będą bardzo łatwe do znalezienia, do tego stopnia, że może nawet nie będziesz musiał iść na zakupy, ponieważ masz je już w swojej spiżarni.

Sprawdź najnowsze opinie o kosmetykach

Jednym z naszych składników do wykonania naturalnej bazy pod makijaż będzie skrobia kukurydziana lub znana również jako mąka kukurydziana. Dodatkowo użyjemy również czerwonej glinki lub, jeśli wolisz, odrobiny kakao w proszku. I jeszcze cynamon w proszku. Widzieliście, jak proste są składniki? Całkowicie naturalne, niedrogie i domowej roboty.

Kakao i cynamon to składniki, które zapewniają szczególną świetlistość i koloryt, więc świetnie sprawdzą się w upiększaniu naszej skóry. Przygotowując domowy kosmetyk musimy jednak wziąć pod uwagę, jaki mamy odcień skóry. W ten sposób dostosujemy dawki i składniki do odcieni.

Jeśli masz jasną cerę, dodaj mniej kakao. Jeśli natomiast twoja skóra jest ciemna, dodaj więcej. Cynamon z drugiej strony, będzie działał jak odrobina pudru przeciwsłonecznego, ponieważ nadaje skórze złoty odcień. Nie jest jednak konieczne dodawanie cynamonu, więc jeśli nie chcesz, nie rób tego. Kolejnym elementem, który będzie ci potrzebny do przygotowania naturalnej bazy pod makijaż jest naczynie lub pojemnik, w którym będziesz mogła przechowywać produkt.